Sevgili İrem, 60 Yaşında Hâlâ Çok İstekli Bir Kadınım, Böyle Devam Eder mi?

Erkek arkadaşınızı kadın kıyafetleri ve topuklu ayakkabıyla yakalarsanız, 60 yaşını geçmiş bir kadınsanız ve cinsel arzularınız hâlâ aynı yoğunluktaysa, kilolarınız sevgilinizin kırmızı çizgisiyse aklınıza bazı sorular takılabilir. Cevaplar burada.

Emma Thompson iki sene oynadığı ‘İyi Şanslar Leo Grande’ filminde ileri yaşlarda cinselliğini yeniden keşfeden çalışan bir kadını canlandırdı

İrem Hanım merhaba,
Çok çekinerek yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. 28 yaşındayım ve 1 senedir çok iyi giden bir ilişkim var. Artık birbirimize anahtarlarımızı verelim dedik. Yine de aramadan kesinlikle gitmem. Geçen hafta Salı günü haber vermeden uğramam gerekti, bilgisayarımın şarjını orada unutmuşum. Anahtarla kapıyı açtım ve tam bir şok. Erkek arkadaşım benim orada bıraktığım geceliği ve topuklu ayakkabılarımı giymiş aynada kendine bakıyordu. Ben ilk şokla hemen kapıyı geri kapattım, fırladım gittim. Şu an sürekli mesaj bırakıyor çünkü hiç bir telefonuna çıkmıyorum. Mesajlarda yanlış anladığımı, merakından saçmaladığını söylüyor. Çok da ikna edici konuşuyor doğrusu. Ben bu olayı hiç olmamış gibi silip atsam mı. Bu adamla evlenirim diye düşünürken başıma gelene bakın.

Değerli Okurum,
Bayağı bir şok. Seni o anda düşünemiyorum. Herhalde yargılanma korkusu nedeniyle sırrını saklamış. Bu durumu kabul etmek zor. Bence gülmeden, alay etmeden veya yargılayıcı yorumlarda bulunmadan onunla konuş ve ilişkiye noktayı koy. İster merak, ister söyleyemediği tercihleri, sebep ne olursa olsun, aranızda ileriye dönük bir şey gelişemez. Yoksa düğünde senin gelinliği giyeceğim diye tutturursa ne yapacaksın! Bir de merak ettim denediği marka Victoria’s Secret mı, Kom’un anane çamaşırı mı:)

İrem Hanım,
Yaşım 60’ın üstünde dul bir kadınım ama sekse isteğim çok. Menopozdayım ama isteğim hiç azalmadı. Bu durumdan çok memnunum . Acaba seks hayatım kaç yaşına kadar devam eder?

Değerli Okurum,
Herkes isteksizlikten şikayetçi iken senin yaşına göre hakikaten maşallahın var. Menopozla cinsellik bitecek diye bir kural yok. Sadece kayganlık gibi sorunlar olabilir. Her yerde kayganlaştırıcı satılıyor. Sen de bu istek varken seks hayatın sevgilin olduğu müddetçe devam eder. Tabi hamile kalmayacağın demek cinsel yoldan bulaşan hastalık kapmayacağın anlamına gelmez. Muzu poşete koyarsan alışveriş sepetinden düşmez taşıması rahat olur.

İrem Hanım merhaba,
48 yaşındayım. Uzun süredir ilk defa bir erkek arkadaşım var. Hafif balık etliyim ancak daha önceden çok kilo alıp vermişliğim oldu. Sevgilim daha fazla kilo alırsam ayrılabileceğini söyledi. Sizce bir erkeğin böyle düşünmesi normal mi? Yoksa bu adam benimle sadece görünüşüm için mi beraber?

Değerli Okurum,
Ben erkek arkadaşının direkt kötü niyetli olduğunu varsaymıyorum. Senin daha önceden bu problemin olduğunu bildiğinden sağlığın için motivasyon vermek istemiş olabilir. Hem zaten çok ince kadın sevse baştan balık etli birini seçmezdi. Bu arada merak ettim onun kilosu nasıl? Kendi filinta gibi bir George Clooney değilse çok da üzerine gelmesin, alındığını söyle. Bu arada eskiler “Bir dirhem et bin ayıp örter” der, galiba seninki bu lafı hiç duymamış!