Flört Uygulamalarında Profil Hazırlamayı Unutun

Bu Uygulama Sadece Yüzünüze İhtiyacı Olduğunu Söylüyor!

Wall Street Journal’da Julie Jargon tarafından yayınlanan bir haber dikkatimi çekti. “Online Flört Online Romantizm” kitabımı yazma sürecinden beri flört uygulamalarının aşk ve ilişkiler üzerine etkisini araştırıyorum. Bu haberde SciMatch Arkadaşlık uygulamasının kullanıcıların yüzlerinin fotoğraflarını algoritmasından geçirerek dışa dönük, nevrotik veya vicdanlı gibi kişilik özelliklerini belirlediği ve daha sonra uyumlu özelliklere sahip potansiyel eşler önerdiği belirtiliyor. Örneğin bu yüz analizinin sonucu tutkulu ve otoriter olarak gözüken birini istikrar ve güvenliğe öncelik veren biri ile uyumluyor ve hayatınızın aşkını yakalıyorsunuz.

Özellikle Amerika’da her 3 kişiden biri, Türkiye’de her 100 kişiden 12’si online flört uygulamaları kullanıyor. Kısaca alternatiflerin çok olduğu bir “ruh eşi avı” bizi sürekli meşgul ediyor. Ancak bence atlanılan bir nokta var: artık ilişkilerimizde iletişim problemlerimizi sabredip çözümlemek yerine, kısa yoldan alternatifin çoğaldığı bir sanal ortamdan faydalanmayı tercih ediyoruz. Teknolojik gelişmeler eş adayları ile tanışma anlamında sınırsız bir seçenek sunuyor. Ancak evlilik, daha doğrusu her ilişkinin devamı gayret gerektiriyor. Hangi algoritma uygun görürse görsün, sadece iletişimi devam ettirebilen, dürüstçe kendisi ve beklentileri hakkında açık olabilen çiftler devam edebiliyor.

https://www.linkedin.com/posts/irem-hattat-58144716_forget-a-dating-profile-this-app-says-it-activity-7114294278792605696-AVi9?utm_source=share&utm_medium=member_ios